نامه کروبی به ضرغامی را چه کسی نوشت؟

نامه کروبی به ضرغامی را چه کسی نوشت؟

شبکه ایران: گرچه هتک حرمت آشوبگران روز 16 آذر به ساحت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بارها از بخش‌های مختلف شبکه‌های ضد ایرانی از جمله "العربیه" پخش و زیرنویس شد اما مهدی کروبی این بار هم پیش از مهندس موسوی و محمد خاتمی دست موضع گیری زد و با انکار همه وقایع روی داده، کوشید تا حامیان مهندس موسوی را تبرئه کند.

او که در بسیاری از رویدادهای اخیر پیش از دیگر سران اصلاحات به موضع گیری تحریک شده، به جای محکوم کردن اقدام آشوبگران، در نامه‌ای به ضرغامی، رئیس رسانه ملی مدعی شد که فیلم‌ اهانت به امام راحل را هیچ یک از رسانه های خارجی منتشر نکرده و این فیلم از سوی نیروهای خبری صدا و سیما مونتاژ شده است.

اما پس از اینکه عاطفی، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما ادعای کروبی را تکذیب کرد و گفت که "اصل تصاویر یاد شده در صدا و سیما موجود است"، نگاه افکار عمومی به پشت پرده نامه نگاری شیخ معطوف شد.

در همین زمان بود که گفته شد، تحریک برخی نیروهای اصلاح طلب موجب طرح زودهنگام و بدون تحقیق این ادعای از سوی کروبی شده است.

این موضوع با خبری که امروز یک منبع آگاه آنرا منتشر کرد، جامه واقعیت پوشید و مشخص شده که علت اصلی ادعای جدید کروبی چه بوده است.

به گزارش این منبع آگاه، نامه شیخ اصلاحات به رئیس رسانه ملی، با تحریک و قلم سراج الدین موسوی نوشته شده است.

سراج الدین موسوی که مسئولیت دفتر حضرت امام(ره) در قم را به عهده دارد، این دفتر را در ایام انتخابات ریاست جمهوری در اختیار مهندس موسوی قرار داده بود و در جریان رویدادهای اخیر هم مسئولیت هماهنگی علمای قم با میرحسین را بر عهده داشت.

به گزارش برخی منابع، سراج الدین موسوی همچنین برای حمایت از مهندس موسوی هماهنگی‌هایی با مجمع محققین و مدرسین و شیخ یوسف صانعی انجام داده است.

این عضو کلیدی مجمع روحانیون مبارز که موسساتی با رویکرد سیاسی در پاکستان را اداره می کند از ابتدا با شیخ حسینعلی منتظری روابط خوبی داشته و اخیرا نیز رابطه فامیلی خود را با او قوی تر کرده است.

سراج الدین موسوی در ایام ریاست جمهوری خاتمی هم سفیر ایران در پاکستان شد.

به هر حال، علاوه بر نقش محوری او در تهیه و انتشار نامه کروبی به ضرغامی، نکته دیگری هم در این میان روشن شد، اینکه نامه اخیر شیخ اصلاحات نشان داد که او ناکامی های گذشته را فراموش کرده است. کروبی پیش از این هم بدون داشتن سند و دلیلی به طرح ادعاهایی درباره انتخابات و بازداشتگاه‌ها پرداخته بود که در اثبات آن ها ناکام ماند.

/ 0 نظر / 8 بازدید