۵۵٢بانک آمریکایی؛وضعیت بحرانی

۵۵٢بانک آمریکایی؛وضعیت بحرانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، شیلا بیر تصریح کرد، موسسه بیمه پس اندازهای آمریکا طی سه ماه سوم امسال با کسری بودجه 8.2 میلیارد دلاری روبرو شده است . این نخستین بار از سال 1992 میلادی است که این موسسه با کسری بودجه روبرو شده است . ورشکستگی بیش از 125 بانک آمریکایی از ابتدای سال 2009 تا کنون هزینه های سنگینی را بر این موسسه وارد کرده است . پیش بینی می شود روند صعودی ورشکستگی بانکهای امریکایی طی سال 2010 نیز ادامه داشته باشد .
افزایش تعداد بانکهای بحران زده و مشکل دار آمریکا به بیش از 552 مورد از سال 1993 میلادی تا کنون بی سابقه است .
وی تصریح کرد ، بحران مالی و اقتصادی آمریکا تاثیر منفی شدیدی بر عملکرد مالی بخش بانکی داشته است . سیستم بانکی آمریکا که طی سه ماه دوم امسال با زیان 4.3 میلیارد دلاری روبرو بود طی سه ماه سوم با سود خالص 2.8 میلیارد دلاری روبرو شده است .
بیر گفت، میزان وام دهی سیستم بانکی طی سه ماه سوم امسال 2.8 درصد کاهش داشته است. بانکها باید با افزایش واه دهی به شرکتها و موسسات اقتصادی ، سهم بیشتری در افزایش رشد اقتصادی آمریکا داشته باشند . میزان وام دهی سیستم بانکی آمریکا طی سه ماه سوم امسال به کمتر از 210.4 میلیارد دلار رسید که کاهش 2.8 درصدی آن از سال 1984 میلادی بی سابقه است .
وی پیش بینی کرد ، ورشکستگی بانکهای آمریکایی طی سالهای 2009 تا 2013 بیش از 100 میلارد دلار بر موسسه بیمه پس اندازهای آمریکا زیان وارد خواهد کرد .

/ 0 نظر / 7 بازدید