به بهانه تشریف فرمایی آقا به مشهدالرضا

سلام دوستان!

از اینکه چند وقته به روز نیستم معذرت میخوام.

راستش فشارهای درسی امونم رو بریده!

ولی سعی می کنم توی سال همت مضاعف،همتم برای این وبلاگ مضاعف بشه.

امروز رفتم حرم برای سخنرانی آقا؛مثه هر سال...

اما...

واقعا نمیدونم از دست کی باید ناراحت باشم؟از دست خودم که لیاقت دیدارشون رو نداشتم؟ از روزگار و تقدیر و قسمت؟یا از دست این آستان قدس که جلوی پای همه سنگ می اندازه!

زمان انتخابات،جناب رئیس جمهور توی حرم سخنرانی داشتن،جمعیتی جمع شده بود غیر قابل وصف!تمام خیابونای منتهی به حرم غلغله بود،کلی جمعیت از زائرین و مسافرین گرفته تا مجاورین توی حرم جمع شده بودن.ولی آستان قدس رواق امام خمینی(ره)رو برای سخنرانی ایشون بهشون اختصاص داده بود!

رواقی که برای یک دعای کمیل ساده،جا کم میاره! از زمان انتخابات این سومین بار بود که یه همچین مراسمات مهمی رو توی این رواق کوچیک انداختن؛درحالی که حرم صحن های بزرگی مثه صحن جامع داره!

اولی اش،همین سخنرانی احمدی نژاد در زمان اوج انتخابات-روز مناظره حساس با دیرحسین-بود؛واقعا در حق همه مردمی که برای دیدن احمدی نژاد اومده بودن و همچنین در حق شخص رئیس جمهور اجحاف شد.

دومی اش،روز بعد از عاشورا و قضایای اون روزها بود که آقای طبسی-تولیت محترم(!) آستان قدس-در حرم سخنرانی داشتن،اون روز واقعا مردم جوش آورده بودن و جمعیت زیادی برای برگزاری راهپیمایی و شنیدن سخنرانی جمع شده بودن؛اونوقت این جمعیت بسیار زیاد رو بردن توی یک رواق کوچیک(یعنی رواق امام خمینی) باز هم در حق مردم اجحاف شد...

سومی اش هم که دیگه واقعا نوبرش بود،امروز و مراسم سخنرانی آقا بود.

این جمعیت میلیونی رو-به واقع و به جرات میشه گفت جمعیت میلیونی-رو بردن توی یک رواق کوچیک که همون رواق امام خمینی ست!

همه جور آدمی از راه دور و نزدیک فقط به عشق دیدار با آقا اومده بودن،توی تمام صحن ها آدم بود،همه اومده بودن که یه لحظه،فقط یه لحظه آقا رو ببینن،لحظه ای که شاید دیگه هیچوقت واسشون تکرار نشه!

این واقعا ظلمه که توی فضای کوچیک رواق امام،بخوان جمعیتی میلیونی رو جا بدن،نمیدونید جوونا بیرون درب ها چقدر شعار دادن که شاید درها باز بشه و برن داخل؛اما افسوس...

ولی جمعیت،به کوری چشم حسودای آقا،توی صحن ها نشستن و با وجود هوای بسیار سرد و سوز سرما،صحبت های دلنشین و باصفای آقا رو تا انتها گوش کردن!

تا کور شود هر آنکه نتواند دید...

/ 0 نظر / 22 بازدید