جنبش سبز علوی-روز سبز ایران

جنبش سبز علوی در روز غدیر ظهوری فراگیر خواهد داشت

حجت‌الاسلام سید محسن ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس افزود: با توجه به استقبال بی‌نظیر مردم هوشیار از جنبش سبز علوی لازم به ذکر است که این جنبش کاملا مردمی است و تشکیلات خاصی ندارد. مردم می‌توانند یاری کننده این جنبش باشند.
وی یادآور شد: بروز و ظهور این جنبش در روز عید غدیر باید همه‌گیر شود و تمامی مردم و مخصوصا سادات معظم مزین به شال سبز شوند و از لباسهای سبز استفاده کنند تا دشمنان بدانند که رنگ سبز خاص فتنه‌گران و اغتشاشگران نیست.
این روحانی جانباز گفت: من از تمامی عزیزان حامی جنبش مردمی سبز علوی در تمام کشور و اقصی نقاط دنیا می‌خواهم با تهیه شال سبز کمک کنند تا در روز ولایت و حاکمیت مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) روز عید غدیر این جنبش فراگیر شود.
رزمنده دوران دفاع مقدس با 60 ماه حضور در عرصه های دفاع مقدس اظهار داشت: هدف اصلی جنبش این بوده است که برخی از مقدسات و شعارها و نمادهای مقدس که در جامعه مطرح و مورد اعتماد و علاقه مردم بوده است را از سوء استفاده‌هایی که این روزها می‌شود، مصون نگاه دارند.
وی اظهار داشت: علت تاکید بنده بر روی رنگ سبز این است که در ماجراهای چند ماه اخیر گروههایی تلاش کردند با ظواهر مذهبی علیه حکومت دینی و عمل به احکام الهی اقدام کنند. این گروهها رنگ سبز را که نمادی مذهبی و مورد علاقه شیعیان و منتسب به اهل بیت عصمت و طهارت است، دستاویز خود کرده و از این طریق تلاش کردند که در ظاهر خود را با گرایش‌های مذهبی جلوه دهند.
حجت‌الاسلام سید محسن ذوالفقاری گفت: علاوه بر رنگ سبز از شعارهای اسلامی هم در این زمینه سوء استفاده کردند که می‌توان به سوء استفاده از شعار الله اکبر اشاره کرد.
این روحانی جانباز یادآور شد: باید به این نکته توجه کرد که شعار الله اکبر شعار رزمندگان و شهدای ما بوده است که در راه حفظ انقلاب اسلامی در طول سالهای جنگ تحمیلی سرداده می‌شد و شعار انقلاب اسلامی بوده است.
وی اضافه کرد: در ماجرای اخیر برخی تلاش کردند الله اکبر را شبیه سازی کنند. اما باید توجه داشت که این‌ها فقط یک شکلک و ادای بدون محتواست. مثل قرآن بر سر نیزه کردن پیروان معاویه است. این که افرادی با هدایت رادیو آمریکا و تلویزیون بی‌بی‌سی و ضد انقلاب شعار الله اکبر سر می‌دهند تا به خیال خود نظامی را که مبتنی بر الله اکبر است تضعیف کنند، خیال خامی است که حرکت مردمی جنبش سبز علوی در برابر آن ایجاد شده است.
وی تاکید کرد: اصولا استفاده از رنگ و نمای حق برای مبارزه با حق و حقیقت، یکی از روش‌های قدیمی اهل باطل است. به تعبیر امیرالمومنین علی (ع) این فتنه‌هایی که ایجاد می‌شود غالبا به صورتی است که در آن تلاش می‌کنند از عناصر حق هم در ظاهر استفاده کنند تا به نوعی افراد عادی و ناآگاه را فریب دهند.
وی اظهار داشت: حضرت علی (ع) در خطبه 5 نهج‌البلاغه در همین رابطه می‌فرمایند: «همواره آغاز پیداش فتنه‌ها پیروی از هوس‌‌های آلوده و ادعاهای مجعول و اختراعی و خود ساخته است، احکامی که با کتاب خدا مخالفت دارد و جمعی برخلاف آئین حق به حمایت از آن برمی خیزند. اگر باطل از حق کاملا جدا می‌گردید بر آنان که پی‌جوی حقیقتند پوشیده نمی‌ماند و چنانچه حق از باطل جدا می‌شد. زبان معاندان از آن قطع می‌شد. ولی قسمتی از حق را می‌گیرند و با قسمتی از باطل مخلوط می‌کنند و به هم می‌آمیزند. این جاست که شیطان بر دوستان خود چیره می‌شود و تنها آنان که مورد رحمت خدا بودند نجات می‌یابند.
وی اظهار داشت: توجه می‌فرمائید که بنا به تعبیر حضرت علی (ع) حامیان فتنه برای آنکه بتوانند مردم را فریب بدهند؛ حق را با باطل می‌آمیزند یعنی باطل خود را در ظاهر حق می‌پوشانند و از این طریق فتنه‌انگیزی می‌کنند.
حجت‌الاسلام ذوالفقاری در پایان با اشاره به یکی از اعمال مستحب روز عید غدیر تاکید کرد: مرکز فرهنگی سیدالشهدا برنامه گسترده‌ای را جهت پیمان عقد اخوت میان سادات و مومنین در نظر گرفته است تا دل‌های مومنین و سبز پوشان علوی هر چه بیشتر به یکدیگر نزدیک‌ شده و وحدت و انسجام جامعه اسلامی مستحکم‌تر از همیشه شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید