"پشت پرده مرگ ندا آقا سلطان"

روزهای پایانی سال 1387 سید محمد خاتمی در پی یک اقدام هوشمندانه از سوی مسئولان امنیت فرودگاه اهواز از یک برنامه ترور که در قالب بمب‌گذاری در هواپیما شکل گرفته بود، جان سالم به در برد و خوشبختانه اقدام شجاعانه و شهادت‌طلبانه یکی از مسئولان امنیت پرواز در کشف بمب مذکور و حمل کردن آن با خود به محوطه‌ای دور از هواپیما پس از فرود اضطراری جان تمامی مسافران آن پرواز و علی‌الخصوص محمد خاتمی را نجات داد، البته پای فرد مذکور به جهت پرتاب شدن موج حاصل از انفجار این بمب شکست.
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: چند ماه بعد، پس از ناکامی ترور خاتمی، در اردیبهشت ماه سناریویی ترتیب داده شد تا میرحسین موسوی کاندیدای جریان دوم خرداد ترور شود، برنامه‌ریزی به این نحو صورت گرفت که اگر او کشته شد که شهید و نمادی برای پیروزی اصلاحات در انتخابات 22 خرداد خواهد بود و اگر هم جان سالم به در برد سناریوی مظلوم‌نمایی کلید خورده و این ماجرا مبدل به بمبی خبری جهت رأی‌آوری او خواهد شد که خوشبختانه عملیات مذکور هم با درایت و زیرکی نیروهای امنیتی لو رفته و نقش بر آب شد.
طوسی ادامه داد: تا بدینجای کار شاید این نکته در ذهن متبادر شود که عده‌ای که بازیگردان اصلی مناسبات و ناآرامی‌‌ها بودند، چندان هم علاقه‌ای به عناصر نمادین و میدانی خود ندارند که اینگونه جهت ترور شخصیت‌های خود برنامه‌ریزی می‌کنند، کما اینکه سعید حجاریان که از او به عنوان جانباز اصلاحات یاد می‌کنند، توسط سعید عسگر ترور شد و بر هیچ کسی پوشیده نبود که سعید عسگر مسئول ستاد میرحسین موسوی در منطقه ری تهران بزرگ بود و حجاریان به دستور یک نیروی خودی از جبهه دوم خرداد و توسط یک نیروی خودی مجروح گشت.
وی با بیان اینکه در گوشه‌ای دیگر از واکاوی قتل ندا آقاسلطان به این نکته می‌رسیم که سعید حجاریان بزرگ تئوریسین‌ جریان رفرمیست، ماه‌ها قبل لب به سخن می‌گشاید و مسئله‌ای را در قالب اینکه "امروز اصلاحات دیگر جانباز نمی‌خواهد بلکه درخت اصلاحات خون می‌خواهد "، به عنوان یگانه راه نجات جریان شکست خورده انتخابات‌های گذشته طرح می‌کند،‌ خاطرنشان کرد: با استناد و دستورگیری از نظریه حجاریان سناریوهای ترور، کشته‌سازی، شهیدسازی، 72تن سازی و ... ایجاد می‌شود و این موج در ایام و هفته‌های بعد از انتخابات تا چند هفته گذشته برنامه‌ریزی‌های اساسی خود که منطبق بر نظریه فوق بود را تا کنون بارها و بارها و در قالب پرونده‌سازی‌ها و سوژه پراکنی‌های متفاوت ادامه یافت و مشخصاً واکاوی پرونده قتل ندا آقاسلطان بر اساس این استنادات و انتخاب شخصی با مشخصات و ویژگی‌های وی، گمانه‌هایی را بر اینکه پروژه‌ای سازماندهی شده برای قتل او در کار بوده، قوت می‌بخشد.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه نمونه‌ای مشابه این فاجعه در انتخابات کشوری دیگر چون ونزوئلا و درست در ایام انتخابات این کشور و در کودتایی علیه حکومت هوگو چاوز صورت پذیرفت، اظهار داشت: از آنجاکه دولت ونزوئلا، بولیوی، جمهوری اسلامی ایران و... ازجمله دولت‌هایی هستند که امروز در مقابل جریان قلدر مسلط بر جهان ایستادگی می‌کنند، کشورهای استعمارگر وسلطه‌خواه به دنبال برنامه‌ریزی برای تحقق الگوهای جنگ نرم یا همان انقلاب مخملی در این حکومت‌ها هستند و کشته شدن افرادی مشابه در زمان‌های مشابه در این کشورها و در راستای یکی از نسخه های "آقای جین شارپ " در راهبری "انقلاب‌های بدون خشونت یا خشونت پرهیز " اقدامی کاملاً سازمان یافته تلقی می‌شود.
طوسی همچنین گفت: انتخاب یک زن، جوان بودن او، برخورداری از پوششی منطبق بر الگوی مذکور و دیگر ویژگی‌های مشترک او با دختر جوان ونزوئلایی که کشته شدن هر دوی آنها احساسات بسیاری از مردم را بر می‌انگیزاند، نکته‌ای حائز اهمیت در پیگیری اغتشاشات مدنی و بهانه‌ای برای ضربه ‌زدن به حکومت ‌های مذکور به شمار می‌آید.
وی با بیان اینکه ندا آقا سلطان از چندی قبل توسط یک دوربین به طور کامل مانیتور می‌شده، یادآور شد: در قالب تصاویری ‌که بر روی تلویزیون‌های بیگانه منتشر می‌شد، ندا آقا سلطان در قالب گردش‌های دوربین نمایش داده می‌شود و این مسئله نشان از مأموریت فردی جهت تحت نظر گرفتن سوژه مذکور می‌تواند، داشته باشد وگرنه فیلمبردار مذکور یقیناً در فیلم خود افراد اطراف آقا سلطان را ذخیره کرده است و یارای این را دارد که در شناسایی قاتل واقعی او کمک کند.
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به بررسی‌های بعمل آمده در پزشکی قانونی و مشخص شدن اینکه ندا آقاسلطان با شلیک اسلحه‌ای از پشت سر و از فاصله نزدیک به قتل رسیده، تأکید کرد: شناسایی قاتل ندا آقاسلطان از طریق فیلم‌های مذکور به راحتی قابل دسترسی است، اما در خصوص اسلحه بکارگرفته شده این نکته حائز اهمیت است که وی با سلاحی غیرسازمانی و با یک اسلحه با کالیبر و مدل کوچک به قتل رسیده که علاوه بر این نکته که هیچ گونه اغتشاش و ناآرامی در روز حادثه در منطقه امیرآباد تهران وجود نداشته و هیچ نیروی نظامی آنجا نبوده و در یک کوچه خلوت و آرام کشته می‌شود، باید گفت که اسلحه‌های نیروهای نظامی جمهوری اسلامی برخلاف اسلحه مذکور غالباً کلاشنیکف و ژ3 و... هستند که البته در هیچ یک ازفیلم‌های منتشره هم نیروی نظامی دیده نشده است که اگر می‌شد تا کنون بارها و بارها منتشر می‌شد.
طوسی با بیان اینکه نکته مهم دیگر در انتشار و فیلم برداری صحنه مذکور است، اضافه کرد: چگونه بعد از شلیک گلوله که هر عقل سلیمی پس از شنیدن صدای آن حکم به فرار و اتخاذ مکان امنی برای سلامت دیگر افراد می‌دهد، شاهد این هستیم که از سه زاویه متفاوت فیلمی از این واقعه موجود است و در رسانه‌های بیگانه منتشر می‌شود؟ مگر اینکه دستوری جز تهیه فیلم نداشته باشند و حال انتشار این فیلم به نفع کدامیک از حکومت‌های فوق است؟ البته در خصوص پلیدی این افراد می‌توان به این مسئله اشاره کرد که آنها در حالی مشغول به فیلم‌برداری بودند که یک هم‌وطن ما که به صورت ناجوانمردانه به او تیراندازی شده بود، در حال جان دادن بود. آیا باز هم هر عقل سلیمی بر این مسئله تأکید نمی‌کند که کشته شدن ندا آقاسلطان از نجات دادن جان او بهره‌های بیشتری را برای ایادی انگلیس و غرب فراهم آورد؟ مرگ ندا برای آنها مهم‌تر بود یا ادامه زندگی او؟ حال پاسخ عقل‌های سلیم به این سوال چیست؟ کشتن ندا، جان دادن و فیلم‌برداری از این صحنه‌های دلخراش هدف و برنامه آنها بود یا اینکه نجات دادن جان ندا آقاسلطان؟
وی تأکید کرد: اما مسئله جدی تر اینکه خبرگزاری صهیونیستی آسوشیتدپرس درست چندماه قبل از آغاز سال 1388 در کویر لوت عملیات و رزمایشی را در آماده‌سازی نیروهای خبری و خبرنگاران خود که عده‌ای از فرزندان برخی شخصیت‌های سرشناس جریان دوم خرداد هم در آن حضور داشتند، برنامه‌ریزی و اجرا کرده بود و یکی از آموزش‌های ویژه در قالب بهره‌بری از موبایل‌های ماهواره‌ای و با ذکر این نکته که "شما خبرنگاران متصور شوید در ایران هستید و در ایام انتخابات کشور شما به آشوب کشیده شده و هیچگونه دسترسی به ابزارهای اطلاع رسانی ندارید و بایستی اخبار خود را برای ما مخابره کنید حال از چه ابزاری بهره می‌برید؟ " پایه‌ریزی می‌شود.
وی ادامه داد: نکته این مسئله اینجاست که چگونه است که در کمتر از 15 دقیقه صحنه ترور آقا سلطان از شبکه سی‌ان‌ان پخش می‌شود؟ اگر فردی که اقدام به انتشار فیلم کرده در خوشبینانه‌ترین حالت به کافی‌نتی در نزدیکی محل مذکور برود و فیلم مذکور را آپلود کند و برای سی‌ان‌ان ارسال کند و موافقت هم از آنان گرفته شود که این فیلم پخش شود، آیا به راستی در کمتر از 15 دقیقه امکان‌پذیر است؟ مگر اینکه فرد یا افراد مذکور موبایلی ماهواره‌ای در دست داشته باشند و مأموریتی هماهنگ شده را به انجام رسانده باشند.
این فعال دانشجویی با اشاره به حضور دو نفر بر سر جنازه ندا آقا سلطان یادآور شد: یک فرد استاد موسیقی اوست که به اتفاق ندا از کلاس آموزش موسیقی بر می‌گشتند و اما فرد جوان دیگری با عینک بر سر جنازه او حضور دارد و با دست بر سینه او فشار می‌دهد، فردی است که درست 2 روز قبل از قتل ندا از انگلستان که محل تحصیل او است، به ایران می‌آید و یک روز پس از قتل ندا از ایران می‌رود و جالبتر می‌شود وقتی بدانیم او "آرش حجازی " مترجم رسمی آثار "پائولو کوئلیو " از نویسندگان مشهور و مروجان اصلی تفکرات مسیحی و عرفان‌های کاذب است؛ فردی که سالیان سال از زندگی خود را در زندان و در اعتیاد شدید به سر برده است و امروز التقاطات بیشماری در استحاله دین و رواج معرفت‌های کاذب و در ایجاد مسائلی چون پلورالیزم دینی، نسبی‌انگاری و ... در آثار او به چشم می‌خورد.
طوسی تصریح کرد: از حمایت گسترده دولت امریکا از این نویسنده برزیلی در نشر آثار او در سرتاسر جهان علی‌الخصوص کشورهای مسلمان در راستای استحاله از درون دولت‌هایشان که بگذریم، مسئله اینجاست که چگونه آرش حجازی تصادفاً در آن لحظه در آن جا حضور می‌یابد؟ چگونه می‌شود که آرش حجازی درست چند روز بعد با بی‌بی‌سی پرشین مصاحبه کرده و استودیو این شبکه خبری هم حضور می‌یابد و این پرونده را ادامه می‌دهد؟ جالبتر هم می‌شود وقتی بدانیم مدیر و یکی از راه‌اندازان بی بی سی پرشین "رمضانپور " معاون فرهنگی "عطاءالله مهاجرانی " وزیر فرهنگ و ارشاد دولت محمد خاتمی از آب در می‌آید که درست در بهمن ماه سال گذشته این شبکه را راه می‌اندازد، اما زیباتر و از همه مهمتر اینکه آرش قصه مذکور با ابوالفضل فاتح مسئول ستاد رسانه‌ای میرحسین موسوی که هم اکنون در انگلستان به سر می‌برد نیز دیدار داشته است.
وی خاطرنشان کرد: استودیو رسانه‌ای میرحسین موسوی در ستاد قیطریه آن زمانی لو رفت که خانم‌ها "ع.ب " و "ب.را " نیز برای ضبط برنامه‌ای جهت نشر در بی بی سی پرشین آماده می‌شدند، در یکی از ساختمان‌‌های متعلق به "م.ه " که هم اکنون به خارج از کشور فرار کرده است، دستگیر می‌شوند، اما فراموش نکنیم که چگونه است که این یگانه مترجم آثار کوئلیو چند صباحی است خود به تناقض‌گویی‌های بیشماری که مطابق با صحنه فیلم نیست، در مصاحبه‌های مبسوط خود با VOA و BBC افتاده است و ضارب را موتورسواری معرفی می‌کند که توسط مردم دستگیر شده و مردم لباس‌های او را درآورده‌اند و مدعی می‌شود کارت شناسایی او موجود است؟ کارت شناسایی که تاکنون نمایش داده نشده است.

* اجرای تصویری صحنه واقعی قتل ندا آقاسلطان توسط دانشجویان هنر
صحبت‌های طوسی با شعار «مرگ بر بی‌بی‌سی دروغگو»، «مرگ بر رسانه دروغگو» و «حجازی تروریست تحویل باید گردد» به پایان رسید و پس از آن نیز، تنی چند از دانشجویان رشته تئاتر دانشگاه‌های تهران با برگزاری نمایشی در جریان تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلستان در تهران، صحنه واقعی قتل ندا آقاسلطان را به تصویر کشیدند.
به گزارش فارس، در ابتدای این تئاتر خیابانی یکی از دانشجویان به عنوان مجری شبکه bbc فارسی به ایفای نقش پرداخت. سپس یکی دیگر از دانشجویان در نقش مامور سازمان جاسوسی انگلیس MI6 ماموریت آرش حجازی برای قتل ندا آقا سلطان را تشریح کرد.
وی با دادن مبالغ،‌ اسلحه و بیان نحوه ماموریت آرش حجازی و همچنین دادن بلیت رفت و برگشت به ایران، حجازی را برای انجام ماموریت روانه ایران کرد.
در قسمت بعدی این تئاتر، دانشجویی که نقش آرش حجازی را بازی می‌کرد و چهره خود را با تصویر این فرد پوشانده بود، نحوه قتل نداآقا سلطان را به یکی از همکارانش توضیح داد.
قسمت بعدی این تئاتر صحنه قتل ندا آقا سلطان بود. آرش حجازی با حضور در کنار نداآقا سلطان وی را علیه جمهوری اسلامی و سر دادن شعار تحریک کرده و وی را به گوشه‌ای از محل قتل راهنمایی می‌کرد. همکار وی نیز در این زمینه او را به این کار تشویق می‌کرد و بعد از آن نیز هنگامی که ندا آقا سلطان در حال شعار دادن بود، همکار آرش حجازی از پشت سر وی با اسلحه‌ای که در پیراهن خود پنهان کرده بود، پشت سر ندا آقا سلطان را مورد هدف گلوله قرار داد و وی را به قتل رساند و بعد از آن سوار بر وسیله نقلیه خود، از محل دور شد.
در قسمت بعدی آرش حجازی با حضور در محل قتل با ایجاد سر و صدا و هیاهو مردم را به سمت خود و جنازه ندا سوق داد و شروع به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی کرد.
این تئاتر خیابانی نیز با سر دادن شعار از سوی دانشجویان به پایان رسید؛ «مرگ بر BBC دروغگو»

* چیتی: ندا آقاسلطان نمادی از ظلم‌های تاریخی استعمار پیر است
پایان بخش تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس سمیه چیتی بود که به نماینده از دفتر تحکیم وحدت در این تجمع سخنرانی کرد.
چیتی ندا آقا سلطان را نمادی از همه ظلم‌‌های تاریخی استعمار پیر دانست و اظهار داشت: سال‌هاست که انگلیس تفنگ را به خودی می‌دهد و ماشه را از دور می‌چکاند، با این تفاوت که این بار در اذهان عمومی جهان، جرم را به گردن خودمان انداخته است و پهنه استعمار این کهنه‌کار، نه در ایران که در هر کجای منافع و منفعت و حتی در جغرافیای انسان گسترده است.
وی افزود: بی‌بی‌سی که از قتل مروه محجوب مصری چیزی نگفت، همان رسانه خوب و راستگو! است که دائم در حمایت از اسرائیل برنامه‌ها دارد؛ همان رسانه‌ای که دو ماه قبل از انتخابات، بخش فارسی خود را راه‌اندازی کرد و گروهی خبرنگار را در راستای پوشش خبری آشوب‌های بعد از انتخابات ساماندهی کرد؛ همان رسانه‌ای که به صورت زنده، ورود مأموران اطلاعات ایران را به کانون ارسال خبر بی‌بی‌سی در پارک قیطریه نشان داد؛ همان رسانه‌ای که از کشته‌شدن 72 نفر، گور دسته جمعی بهشت‌زهرا، قطعه 302 دروغ‌ها گفت.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا با طرح این پرسش‌ها که چرا انگلیس، این کشور خوب و مهربان! که در مواقع سختی در کنار ما ایستاده و برای کشته‌های ما کارناوال تشکیل می‌دهد، چرا به ما کمک نمی‌کند و آرش حجازی را تحویل نمی‌دهد و چرا هر کسی که دستی در آشوب داد به لندن و انگلیس پناه می‌برد؟ خطاب به سران انگلیس تأکید کرد: امروز سال 1320 نیست که بتوانید قدمی بردارید، چراکه هنوز خون گذشتگانمان در رگ‌های من و تمام این دانشجویان جریان دارد؛ همان‌هایی که خواب را 444 روز به چشم‌های دولت آمریکا حرام کرده‌اند و ما نیز امروز می‌توانیم نه تنها 444 روز، بلکه تا قیام مهدی(عج) خواب را بر دیدگان شما حرام کنیم.
چیتی سفارت انگلیس را طبق توافقات بین‌المللی خاک این کشور دانست و تأکید کرد: اما این سفارت در اصل کشور ما و وطن مااست و باغ قلهک نیز ارثی است که از اجداد من رسیده و ما نه تنها می‌توانیم این خاک را پس بگیریم، بلکه حتی می‌توانیم در خاک شما نفوذ کنیم.

/ 0 نظر / 16 بازدید