کروبی و تکرار ادعایی که از بیان آن«عذر»خواسته بود!

کروبی و تکرار ادعایی که از بیان آن "عذر" خواسته بود

شبکه ایران: مهدی کروبی کاندیدای ‏72‏ ساله اصلاح طلبان در انتخابات اخیر که موفق شد از حدود 40 میلیون رای، نزدیک به سیصد هزار رای را به خود اختصاص دهد، در گفتگو با یک روزنامه فرانسوی ادعا کرد که به علت ادعاهای اخیر او درباره اوضاع زندانهای ایران، این وضع اکنون "خیلی بهتر" شده است.

ادعاهای کروبی در مورد "تجاوز به زندانیان"، پس از آنکه در تابستان امسال از سوی او مطرح شد با استقبال بی نظیر رسانه های خارجی و اپوزیسیون مواجه شد.

آنها در این راستا کروبی را به صفاتی چون "صریح" ، "رک گو"، "شخصیت برجسته" و "شجاع" توصیف و نظام جمهوری اسلامی را به نقض حقوق اولیه شهروندان خود متهم کردند.

گزارش نهایی پیگیری این ادعاها که پس از تشکیل کمیته سه نفره در قوه قضائیه و انجام تحقیقات در جلساتی با حضور کروبی منتشر شد، نشان داد که اطلاعات ارائه شده از سوی شیخ اصلاحات در این زمینه نادرست و متناقض بوده است.

این موضوع را حتی کروبی هم رد نکرد و اذعان داشت که آنچه او "مستند" می نامید و به کمیته مذکور ارائه کرد، از "صحت و دقت لازم" برخوردار نبوده اند.

با این حال کروبی در گفتگو با "لوموند" بدون اشاره به عذرخواهی رسمی قبلی خود از کمیته مذکور،‌ گفت که "درمورد سوء استفاده ها"، مدارک کافی را در اختیار قضات قرار داده است.

کروبی همچنین در این مصاحبه گفته است که در شرایط سیاسی امروز کشور، "میانه روهای دو طرف" بر لزوم "توافق ملی" اذعان دارند، اما "عوامل تندرو" مانع از گفتگو می شوند‏.‏

/ 0 نظر / 8 بازدید