گزارش تایمز؛احمدی‎نژاد و حیاط خلوت آمریکا

گزارش تایمز از قهرمانی و رجزخوانی احمدی‎نژاد در حیاط خلوت آمریکا

 

 

این روزنامه در گزارش خود آورده است که چاوز در هنگام استقبال احمدی‌نژاد فریاد "زنده‌باد احمدی‌نژاد" سر داد تا بار دیگر بر پشتیبانی کامل ونزوئلا از ایران در برابر "تهدید امپراطور" متعهد نشان دهد.

به گزارش شبکه ایران روزنامه تایمز در شماره امروز پنج‌شنبه خود آورده است که محمود احمدی نژاد رییس‌جمهور ایران در سفر دیروز خود به ونزوئلا به عنوان یکی از متحدان کلیدی ایران در منطقه آمریکای جنوبی همچون یک قهرمان از سوی "هوگو چاوز" رییس‌جمهور ونزوئلا مورد استقبال قرار گرفت و این موضع تهران برای مقابله با قدرت‌های غربی را قدرت بخشید.

هوگو چاوز در مراسم استقبال از احمدی‌نژاد اعلام کرد که مردم در تمامی این قاره مردم به حمایت از احمدی‌نژاد برخاسته‌اند.

تایمز در ادامه افزوده است که ایران سعی دارد نفوذ خود در آمریکای لاتین را وسعت ببخشد جایی که متحدانی در برابر آمریکا به رهبری هوگو چاوز قد علم کرده‌اند.

احمدی‌نژاد در اخرین رجزخوانی خود برای غرب اعلام کرد که انها که می‌خواهند ایران را منزوی کنند اکنون خود را در حیاط خلوت خود بی‌اعتبار می‌بینند.

تهران پنج نمایندگی دیپلماتیک جدید در منطقه آمریکای لاتین راه اندازی کرده و صدها قرارداد همکاری با کشورهای این منطقه امضاکرده است که ۲۰۰قرارداد در زمینه‌های بازرگانی، انرژی و دفاعی با کشور ونزوئلا بوده است.

تایمز در ادامه آورده است که چاوز و احمدی‌نژاد پس از توافق در خصوص 70 پروژه جدید دست‌های یکدیگر را به گرمی فشردند و احمدی‌نژاد اعلام کرد که این اتحاد به عنوان مقاومتی شجاعانه در برابر دشمنان انسانیت شکل گرفته است.این دو کشور تا پایان با یکدیگر خواهند بود.

این روزنامه در ادامه آورده است که این سفر دو هفته پس از رئیس رژیم صهیونیستی شیمون پرز به برزیل و آرژانتین در تلاش برای ایجاد یک جبهه در برابر اتحاد در حال تشکیل کشورهای این منطقه با تهران صورت گرفت.

اسراییل بارها نگرانی خود را از آنچه که آن را حضور حزب‌الله در این قاره دانسته اعلام کرده است و همچنین ادعا کرده است که اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد بولیوی و ونزوئلا تامین اورانیوم برنامه هسته‌ای ایران را پشتیبانی می‌کنند.

تلاش اسراییل برای تشکیل جبهه در برابر نفوذ ایران درمنطقه امریکای لاتین در حالی صورت می‌گیرد که بولیوی و برزیل هم دستان دوستی خود را به سوی محمود احمدی‌نژاد دراز کرده‌اند تا مقابل امپریالیسم بایستند.

پیش از این روزنامه نیویورک‌تایمز هم پرده از نامه‌نگاری باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا برای رییس‌جمهور برزیل درست یک روز پیش از سفر احمدی‌نژاد به برزیل، برداشته بود که این درخواست اوباما در این نامه با بی‌اعتنایی "داسیلوا" روبرو شده بود.

/ 0 نظر / 8 بازدید