حماسه حضور؛همه باهم...

حماسه حضور ...

عالیجنابان! 22 بهمن مثل 9 دی شرمنده می‌شوید!

 

مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال از ویژگی‌های خاصی برخوردار است.


1-‌ راهپیمایی باشکوه و بی‌نظیر نهم دی‌ماه که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، از روزهای ماندگاری است که در تاریخ ملت ایران ثبت خواهد شد، آنچنان برای جریان فتنه سنگین و شکننده بود که به‌جای انکار حضور ده‌ها میلیونی مردم در مراسم 22 بهمن، با هدف سوء‌استفاده از بستر این حضور مردمی، اقلیت ساختارشکن خود را پیش از برگزاری این مراسم، زمینه‌ساز و بسترآفرین این راهپیمایی معرفی می‌کنند. دعوت خاتمی و موسوی طی روزهای گذشته از جریان منتسب به خود، مؤید این نگاه است که سناریوی دعوت و بهره‌برداری از این فضا، نسخه‌ای است که در دوره‌ جدید طراحی گردیده است تا «روغن ریخته را نذر امامزاده» کنند. حجم تبلیغاتی رسانه‌های غربی که تا دیروز واقعیت خیره‌کننده حضور مردم در نهم دی را انکار می‌کردند و راهپیمایی 22 بهمن را به جهت هراس مردم از برخی درگیری‌های خودساخته و ذهنی، مبنایی برای حضور اندک مردم دراین مناسبت ملی و انقلاب تبلیغ می‌کردند و مرتب بر شیپور جنگ روانی علیه انقلاب در دومین سال دهه چهارم انقلاب می‌‌نواختند، این سؤال را در ذهن متبادر می‌کند که چه اتفاقی افتاده است که عناصر فتنه در کنار رسانه‌های دشمن، همه تلاش خود را مصروف می‌کنند تا راهپیمایی 22 بهمن راعرصه‌ای معرفی کنند که آنها آفریننده آن خواهند بود؟ آیا می‌توان تصوری جز شکست آنها از افراطی‌گری در این مرحله و مصادره حرکت توفنده مردم به نفع جریان شکست خورده داشت!

 

2-‌ تدارک نمادهای مراسم 22 بهمن که از قضا در سه‌رنگ سبز، سفید و سرخ که نماد پرچم جمهوری است و همواره حجم انبوهی از تبلیغات محیطی و بصری مراسمات و راهپیمایی‌ها را به خود اختصاص داده است و اوج آن را هر سال در راهپیمایی 22 بهمن شاهد هستیم، مبنایی برای سوء‌استفاده جریان فتنه شده است. آنها به درستی می‌دانند که نمادهای ملی که بخشی از آن در قالب بادکنک، چتر، پلاکارد و... تولید و در اختیار مردم است، نمی‌تواند دربرگیرنده جمعیتی باشد که هیچگاه با این جریان در طول این چند ماه همراهی نکرده‌اند. بنابراین دستاویز قرار دادن چنین نمادهایی نمی‌تواند نشانگر ظرفیت آنها در صحنه راهپیمایی 22بهمن باشد.

 

3- طراحان سناریوی مصادره کننده راهپیمایی 22 بهمن در ابلاغ دستورالعمل خود از این نکته غفلت کرده‌اند که نمی‌شود در بخشی از دستورالعمل ابلاغی، اطمینان داد که در راهپیمایی شرکت کنید و خطری آنان را تهدید نمی‌کند و در بخش دیگر تأکید شود که از پوشش‌هایی استفاده کنید که انگشت‌نما نباشد و امکان استتار نمادهای سبز را در درون پوشش داشته باشید. بالاخره حضور در راهپیمایی 22 بهمن مخاطره‌آمیز و تهدید کننده است یا هیچ تهدیدی متوجه شرکت‌کنندگان نخواهد بود! گرچه مردمی که هر سال حضور در چنین مناسبت ملی و انقلابی را برای خود یک تکلیف الهی می‌‌دانند، تحت تأثیر این القائات قرار نخواهند گرفت و طرفداران جریان فتنه نیز به دلیل حضور چشمگیر ملت ایران با علائم ملی و مذهبی، انگیزه‌ای برای حضور و خودنمایی با علائم سبز اموی نخواهند داشت.

 

4- نکته پایانی اینکه لازم است جریان منتسب به موسوی، خاتمی و کروبی صف خود را در این راهپیمایی‌ها مشخص کنند که در کدام سو قرار دارند. اگر آنها خود را با راهپیمایان 22 بهمن ملت ایران تعریف می‌کنند، حتماً باید این سؤال را از خود بپرسند که چه قرابتی بین دیدگاه، شعارها و رفتارهای آنها با تعداد اندکی از تظاهرکنندگانی که در 18 بهمن با عنوان راهپیمایان ایرانیان مقیم پاریس برگزار کردند، وجود دارد. اگر متعلق به این گروه نیستند و شخصیت خود را با آن جماعت تعریف نمی‌کنند، چرا تصاویر آنها در بین آن عده اندک آن هم در شرایطی که بر روی کلمه مقدس «الله» جمهوری اسلامی خط ضربدر گذاشته شده بود و یا پرچم جمهوری اسلامی بدون نام الله در راهپیمایی حمل می‌شد، وجود دارد؟ مگر می‌شود یک نفر هم اندیشه‌های خود را همسو با شعارهای مردمی بداند که در روز نهم دی امسال از شعارهای تند، ساختارشکن و دین‌گریز تبری جسته بودند و هم در قبال بهره گرفتن برخی افراد و احزاب تابلودار در غرب، روزه سکوت – اگر نگوییم همراهی کامل – بگیرد و عمل آن جمع را تقبیح نکند.

مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و مردم این بار نیز همچون راهپیمایی نهم دی از حقانیت جمهوری اسلامی، انقلاب شکوهمند خمینی کبیر و رهبری‌های داهیانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای حمایت خواهند کرد و بر همه سناریوی‌های فتنه سبز و سرپل‌های خارجی آنها خط بطلان خواهند کشید.

/ 0 نظر / 17 بازدید