موسسه حذف و محو آثار امام!

در همین راستا حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان و رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری فارس به انتقاد از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) پرداخته نسبت به بی تفاوتی این موسسه ابراز تاسف کرده است.

آقای رهبر گفته از این متاسفیم که این موسسه در حوادث پس از انتخابات و به‌ویژه اقدامات نابخردانه‌ای که موجب توهین به مقدسات و حضرت امام خمینی‌ شد نه تنها سکوت پیشه کرد بلکه از اقدامات روشنگرانه صدا و سیما در این زمینه انتقاد کرد.

وی در خصوص راه‌اندازی تشکیلاتی برای بسط و گسترش اندیشه، راه و خط امام و نیز ولایت و رهبری گفته است: ما با همکاری جمعی از دوستان که از سال 40 با امام بوده‌اند به دنبال آن هستیم تا این نیروها را در سراسر کشور شناسایی کنیم و تشکیلاتی را راه بیندازیم تا اندیشه‌های امام بازخوانی و بازنگری شود.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با اشاره به مواضع آقای سید حسن خمینی در ماه‌های اخیر نیز گفته که وی باید یک بازنگری و بازخوانی جدید از سخنان، اندیشه‌ها و مواضع سیاسی امام در برابر گروه‌های مختلف داشته باشد.

پیش از این نیز بسیاری از ناظران سیاسی و نماینگان مجلس انتقاداتی را نسبت به رویه موسسه تنظیم و نشر آثار امام که تولیت آنرا حجت الاسام سید حسن خمینی نوه امام راحل برعهده دارد مطرح کرده بودند.

در همین راستا روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس گفته بود که موسسه نشر آثار امام(ره) وارد مسائل سیاسی شده و با نگاه تنگ‌نظرانه، در حال جفا به امام (ره) است.

گفتنی است در جریان مراسم روز دانشجو عده‌ای از حامیان میرحسین موسوی در دانشگاه تهران اقدام به اهانت به ساحت امام راحل کردند که اگر چه این اقدام آن‌ها برای یک هفته با خشم مردم سراسر کشور و راهپیمایی‌های آن‌ها پاسخ داده شد اما موسسه تنظیم و نشر آثار امام به جای محکومیت این اقدام، رسانه ملی را محکوم کرد.

در روزهای اخیر نیز حجت الاسلام سید حسن خمینی، رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام، با ارسال نامه‌ای به آقای ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای نسبت به برنامه تلویزیونی "شاخص" اعتراض کرده است؛ برنامه‌ای که در آن سخنان و فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی پخش می‌شود و با حمایت 260 نماینده مجلس شورای اسلامی همراه شده است.

/ 0 نظر / 15 بازدید