"دا" به چاپ صدم می رسد

"دا" به چاپ صدم می رسد

به گزارش فارس، مهدی ابوالحسنی شامگاه چهارشنبه در جلسه نقد و بررسی کتاب «دا» با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: رهبری فرمودند «دوران دفاع مقدس قله ظرفیت‌های انسانی مردم این سرزمین خدایی است» و با توجه به بیانات رهبری تا آنجایی که انسان می‌تواند اوج بگیرد، در دفاع مقدس اوج گرفته و خلیفةاللهی انسان در این دوران بروز داده شده است.
وی افزود: این حرکت و مشخصه دفاع مقدس، در جامعه ما چقدر ظهور و بروز کرده پیدا کرده است، به نظر می‌آید حق این مطلب ادا نشده و اگر در اقیانوس بیکران معارف دفاع مقدس غوطه‌ور شویم، شاید آنچه که هست، ظرف کوچکی از آن باشد و کتاب «دا» قطره کوچکی از اقیانوس دفاع مقدس است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان تصریح کرد: مقام معظم رهبری چند سال پیش در جمع نویسندگان دفاع مقدس گفتند «اگر بخواهیم خرمشهر را بنویسیم، حادثه آن خیلی حادثه بزرگی است، مقاومت مردم خرمشهر را مقایسه کنید با عدم مقاومت مردم مسکو، این کجا و خانه به خانه جنگیدن مردم خرمشهر کجا، شما هم بیایید خرمشهر را بنویسید»، شاید کتاب «دا» لبیک به سخنان رهبری بود، درباره کسانی که خرمشهر را حفظ کردند.
وی خاطرنشان کرد: اثری که امروز در آستانه چاپ صدم است، از افتخارات ایران است که کتابی در حوزه دفاع مقدس دارد، در این تیراژ بزرگ در خانه‌های مردم ورود پیدا کرده و تاثیر گذاشته است.
ابوالحسنی گفت: به رغم اینکه استان کرمان کیلومترها از خرمشهر دور بود، اما بسیاری از رزمندگان کرمان در آنجا حضور داشتند و به جهاد پرداختند و در بسیاری از عملیات‌های رزمندگان کرمانی خط‌شکن بودند، تعداد زیادی از بچه‌های کرمان هستند که می‌شود برای آنها کتابی در حد «دا» نوشت.

/ 0 نظر / 8 بازدید