ریگی مرغ تخم طلاست!

حسن عباسی هرفته

خبر خوشحال کننده و شادی آور بود؛ عبدالمالک ریگی شرور معروف شرق کشور بازداشت شد.

بازداشت ریگی شاید بزرگ‌ترین دستاورد چندین سال گذشته مردان بی نام و نشانی باشد که بی هیچ ادعایی در حفظ امنیت این مرز و بوم تلاش می کنند اما باید به چند نکته قبل از هر اقدامی توجه داشت.

ریگی یکی از دشمنان این مرز و بوم بود که توانست نزدیک 6 سال بدون مزاحمتی جدی، بزرگ‌ترین استان این کشور را ناامن کند و دهها مرد و زن و کودک و بزرگسال را درهر جایی که فکرش را بکنید: مسجد، جاده، خیابان، خانه یا هر جای دیگری به صورت‌های گوناگون به شهادت برساند. طبیعی است که اولین و آخرین خواسته مردم و مادران و پدران شهدا، اعدام او در اولین فرصت است. این خواسته ای بر حق است اما اعدام شتابزده او هیچ دردی را دوا نمی کند.

کشتن و اعدام او مثل کشتن مرغ تخم طلاست زیرا ریگی اطلاعاتی دارد که از هر چیزی برای مسئولین اطلاعاتی حیاتی‌تر است. ریگی نباید بمیرد تا خیلی از گره های کور زندگی کثیف و خائنانه اش برای مردم روشن شود تا بدانند چه کسی و چگونه پدران و فرزندان و برادران و خواهران‌شان را به خاک و خون کشده است.

ریگی باید زنده بماند تا زمانی که دقیق و از روی فرصت و صحیح به بعضی سوالات جواب بدهد. اینکه او توسط چه منابع اطلاعاتی توانسته بود از ساعت دقیق عبور ماشین استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار زاهدان از محلی خاص با خبر شود؟

اینکه او چگونه توانسته بود در فاصله چند کیلومتری یک پاسگاه نیروی انتظامی یک ساعت راهبندان کند و ده‌ها تن از مردم بی‌گناه این مرز و بوم را به شهادت برساند و چندین نفر را به اسارت ببرد.

اینکه او چگونه توانسته بود با خیال راحت، 17 نفر از مرزبانان این کشور را بدون کوچک‌ترین درگیری از پاسگاه‌شان برباید و سر فرصت یکی یکی به شهادت برساند.

او باید پاسخگو باشد که چگونه توانسته بود ساعت دقیق حرکت اتوبوس حامل کارکنان سپاه پاسداران را به دست بیاورد تا در مسیرشان بمب گذاری کند.

او چگونه توانسته بود بدون کوچک‌ترن مزاحمتی نیروهای پلیس را در ماشین‌شان و در یکی از چهارراه‌های تقریبا مهم شهر به گلوله ببندد.

او چگونه توانسته بود بدون کوچک‌ترین مزاحمتی جوانکی خام را همراه مواد منفجره راهی مسجدی در مرکز شهر کند و هیچ کس شک نکند.

ریگی باید شرح دهد چگونه بارها توانسته بود بدون مزاحمت از مرز عبور کند و عملیات مورد نظرش را با خیال راحت انجام دهد.

ریگی باید بگوید به پشتوانه چه منابعی توانسته بود بمب‌گذاری را به چند متری محل حضور جانشین نیروی زمینی سپاه به همراه فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان و چندین فرمانده نظامی دیگر برساند و نیت پلیدش را عملی سازد.

ریگی باید روشن کند که چگونه توانسته بود به قول خودش، از کمین نیروهای مسلح به سلامتی برهد.

این سوالات و ده‌ها سوال دیگر، پرسش‌هایی است که باید قبل از اعدام "یا هر حکم دیگری که برایش صادر شد" به آن‌ها جواب بدهد و لااقل خانواده شهدا حق دارند که بدانند این مزدور خبیث امریکایی از چه راه‌هایی هر کاری می‌خواست، می‌کرد و این راه‌ها آن‌قدر محکم بسته شده اند که دیگر امثال ریگی نمی توانند از آن‌ها وارد شوند.

و درسی که باید ریگی و امثال او بگیرند این است که نه او به پشتوانه ده‌ها میلیون دلار سلاح امریکایی و نه شهرام جزایری به پشتوانه ده‌ها میلیون دلار پول حرامی که به جیب زده بود و نه امثال مضلین به پشتوانه ده‌ها سایت مستهجن و نه ده‌ها اشوبگر به پشتوانه سایت های خبری و شبکه های کثیف‌تر از خودشان، هیچ کدام راه فراری در برابر مردان بی ادعایی که تنها پشتوانه شان دعای خیر رهبری فرزانه است و دعای خیر مادران شهید و تنها افتخارشان سرباز گمنام امام زمان(عج) بودن است، ندارند.

ریگی به چنگال عدالت گرفتار آمد و می دانیم که مانند هر مزدور دیگری حامیانی دارد که ساکت نخواهند ماند اما با کمال افتخار حاضریم شاهد اخرین جان کندن های این مردار کثیف باشیم.

/ 0 نظر / 14 بازدید