تمرین موساد برای بمب گذاری در اماکن شلوغ لو رفت

تمرین موساد برای بمب گذاری در اماکن شلوغ لو رفت

یک تیم از یگان ویژه موساد در تمرین خود براى بمب‌گذارى در اماکن عمومى و پرجمعیت ناکام ماند. یک کارگر رستوران، پلیس را در جریان این بمبگذارى قرار مى‌دهد و باعث رسوایى این تیم موساد مى‌شود.
به گزارش پرس.تى.وى - بیروت و به نقل از روزنامه اسرائیلى معاریو، این یگان موساد در حال آموزش و تمرین کارگذارى بمب‌هاى غیر واقعى در ماشین‌هاى محله‌هاى پرجمعیت و شلوغ تل‌آویو بود. آنها محله بندر را براى این تمرین خود انتخاب کرده بودند، اما با فاش شدن این اقدام آنها، موجى از ترس و وحشت در دل شهروندان و ساکنان منطقه ایجاد شد و دردسرى براى پلیس و رسوایى براى موساد به بار آمد.
این روزنامه افزود: «این حادثه در ساعت سه بعد از ظهر روى داد که یک تیم از افرادى که تقریبا دوره‌هاى آموزشى خود را در مراحل پایانى آن سپرى مى‌کنند تصمیم داشتند که تمرینى در بمب‌گذارى در اماکن پرجمعیت و شلوغ شهر تل آویو داشته باشند».
در این تمرین باید سه تن از اعضاى این تیم بمب مغناطیسى از پیش ساخته شده‌اى را به زیر یک ماشین مى چسباندند. آنها باید کار خود را بدون اینکه جلب توجه کنند، انجام ‌می‌دادند.
اما اوضاع بر وفق مراد آنها پیش نرفت و یک خدمتکار رستوران متوجه مى‌شود که سه نفر به سمت زیر ماشین خیره شده و بر روز آن متمرکز شده‌اند، سپس از آنجا دور مى‌شوند. با دور شدن این سه نفر، وى به سمت ماشین رفته و متوجه مى‌شود که جعبه‌اى در زیر ماشین کارگذاشته شده است.
این خدمتکار به سرعت با پلیس تماس مى‌گیرد و یک نیروى ویژه پلیس اسرائیل به این مکان آمده و متوجه مى‌شود که این ماشین‌، ماشینی دولتى و متعلق به موساد است. با تماس به موساد داستان لو رفته و دردسرى براى هر دو طرف ایجاد مى‌شود، زیرا بر اساس مقررات جارى، پلیس باید در جریان این تمرین‌ها قرار مى‌گرفت.
لازم به ذکر است که در رسانه‌ها آمده است در بسیارى از بمبگذاری‌هایى که در عراق و لبنان صورت گرفته، از تجهیزاتى استفاده شده که تنها در اختیار کشورهاى پیشرفته از جمله اسرائیل است و گروه‌هاى فلسطینى نیز قبلا اعلام کرده بودند که برخى از بمب گذاری‌هاى صورت گرفته در داخل سرزمین‌های اشغالی، توسط آنها صورت نگرفته است.

/ 0 نظر / 7 بازدید