سانسور هولوکاست در گوگل؛نماد آزادی بیان!

این نویسنده با بیان این مطلب که در واقع رسانه‌های ایالات متحده هم در انتشار داستان‌های مضحکی در مورد ادعای گوگل علیه سانسور در چین، دست داشته‌اند، می‌افزاید: حقیقت این است که گوگل، خود اقدام به سانسور تحقیقات تاریخی مخالفان، دانشمندان، تاریخ‌دانان و روزنامه‌نگارانی که در غرب به تحقیق در مورد هولوکاست و آمار کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم می‌پردازند، می‌نماید. این در حالی است که در غرب با روش‌های مختلف سانسور و سرکوبی اجازه دسترسی جامعه به اسناد مربوط به این وقایع داده نمی‌شود.

گوگل هم این کار را با خودداری از انتشار آگهی‌های مربوط به کتاب‌ها و رسانه‌های "نافی هولوکاست " و سانسور کردن هر گونه اظهار تردید در مورد هولوکاست، انجام می‌دهد.

هافمن در ادامه نامه خود می‌نویسد: گوگل در سال 2006، تصاویر ویدیویی زیادی را که توسط نگارنده این نامه و در رابطه با اردوگاه‌های یهودیان در زمان جنگ‌جهانی دوم، ساخته شده بود، سانسور کرد. و یا حتی در موردی دیگر، گوگل اقدام به سانسور یک مصاحبه تصویری با "چارلز پرووان " نمود و دلیل این امر هم تنها این بود که پرووان در مصاحبه خود گفته بود، این خود زندانیان یهودی بودند که اتاق‌های گاز اردوگاه "تربلینکا " را اداره می‌کردند. این در حالی است که پرووان حتی ادعای اتاق‌های گازی را که گفته می‌شود توسط نازی‌ها برای کشتار یهودیان استفاده می‌شد، پذیرفته است.

هافمن می‌افزاید: اگرچه من شکایات و اعتراضات زیادی را نسبت به حذف این تصاویر ویدیویی از گوگل انجام دادم اما این شرکت هرگز به شکایت‌های من پاسخی نداد.

این نویسنده با تاکید بر آنکه "تکبر " و "ریاکاری " گوگل هیچ حد و مرزی ندارد، می‌افزاید: تصاویر ویدیویی تاریخی که توسط گوگل حذف شد شامل هیچ‌گونه محتوای نژادپرستی علیه هیچ فرقه‌ و نژادی نبود و تصاویر جنسی و پورنوگرافی نیز در آن وجود نداشت؛ در واقع گوگل بر این اساس که تصاویر ویدویی مذکور در تضاد با روایت رسمی آمریکا در مورد جنگ جهانی دوم است، اقدام به حذف آن‌ها نمود.

هافمن در بخش پایانی نامه خود به سفیر چین می‌نویسد: من این نامه را برای مطلع کردن شما و مردم چین می‌نویسم تا بدانید که تلاش گوگل برای آنکه نشان دهد مدافع آزادی‌ بیان در چین است، دروغگویی و ریاکاری است. زیرا آنها خود مامور سانسور هستند و این مامورین دغل‌کار سانسور، تظاهر می‌کنند که مدافع آزادی بیان هستند. این در حالی است که آن‌ها خود متهم به تمام گناهانی هستند که به دولت چین انتساب می‌دهند.

/ 0 نظر / 15 بازدید