خودکفایی ایران در تولید رادارها

                         

  خودکفایی ایران در تولید رادار

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به خودکفایی ایران در تولید رادارها گفت : ایران به فناوری روز رادارهای فاقد انتشار فناوری دست یافته است و در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2 از این رادارها استفاده می کند
به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ حاجی زاده در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم با اشاره به اینکه رادارهای کشور می تواند هواپیماهای
SCS  را ردیابی کند ، گفت : ارتفاع درگیری سامانه توره ام یک در دو سالی که وارد کشور شده از 6 کیلومتر به 10 کیلومتر افزایش یافته است.تاکتیک های پرواز زیر 18 هزار پایی که از سوی برخی کشور پیگیری می شود قابل اجرا نیست و اکنون باید از تاکتیک های بالای 35 هزار استفاده کنند.

سردار حاجی زاده گفت :‌ تاچند سال آینده می توانیم صادر کننده انواع و اقسام رادارها باشیم.نیمی از وسعت کشور درگیر این رزمایش است و سپاه و ارتش تحت یک فرماندهی این رزمایش را انجام می دهند .یگانهای تهاجم کننده مستقل از یگانهای پدافندی عمل می کنند.در بخش دیده بانی و انتقال از بسیج استفاده زیادی می شود و بکارگیری تجهیزات جدید و بومی نیز از دیگر ویژگیهای این رزمایش است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه نیروهای ارتش و سپاه مکمل یکدیگرند و یک نقش را ایفا می کنند گفت : یگان های عملیاتی سپاه باید دفاع هوایی را به صورت منطقه ای انجام دهند.وظیفه دفاع هوایی کشور به عهده قرارگاه پدافند در مجموعه ارتش و سپاه است.مسئولیت برخی مناطق حساس و عملیاتی با سپاه است اما فرماندهی و مسئولیت دفاع هوایی به عهده ارتش است.

استقرار تاسیسات پدافند غیرعامل و عامل در مراکز هسته ای

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما پدافند غیرعامل و عامل را مکمل یکدیگر دانست و گفت: تاسیسات پدافند غیرعامل در مراکز هسته ای مستقر شده است و از امکانات پدافند عامل نیز در این مراکز به صورت وسیع استفاده می شود.

سردار سرتیپ حاجی زاده درباره معایب بکارگیری فناوری های غربی و شرقی گفت: کشورهای بدون فناوری که در فضای ایران هراسی هستند دائما تجهیزاتی خریداری می کنند که بعد از مدتی از رده خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه انواع توپخانه برد متوسط در کشور به وفور تولید می شود که می تواند در اختیار بسیج قرار گیرد افزود: در بخش کروز که اهداف در ارتفاع کم ردیابی می شوند به توانمندی و پیشرفتهای بسیار زیادی دست یافته ایم و در اینده نیز به امکانات جدیدتری دست خواهیم یافت.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه رادارهای تولید داخل به صورت انبوه در این رزمایش استفاده می شود گفت: شبکه کنترل فرماندهی که معمولا وارداتی است در داخل کشور تولید شده و بسیار خوب جواب داده است. در مسیر پدافند ، مقابله با هواپیماها جزو توانمندیهای ما بود که اخیرا توانمندیها در بخش مقابله با کروز شلیک شده نیز به آن اضافه شده است. انهدام کروز در ارتفاع پایین سخت است اما در این بخش ما به توانمندی خوبی رسیدیم و قادر به انهدام انها هستیم.

وی اضافه کرد: پیش از این در زمان درگیری باهواپیما خود هواپیما هدف قرار می گرفت اما اکنون می توانیم موشکها و بمب های رها شده انها را نیز هدف قرار دهیم که در این رزمایش نیز این ماموریت بخوبی انجام شد.هواپیمای جنگ الکترونیکی به منطقه پدافندی حمله کردند و تجهیزات جنگ الکترونیکی در زمین نیز بکارگرفته شد و در برخی مواقع نیز از روشهای میانبر استفاده شد.تاچند سال پیش در مقابل موشکها بویژه کروز توان مقابله نداشتیم اما اکنون در کشف و مقابله با کروز توانمند هستیم.می توانیم با بیش از 70 درصد موشکها مقابله کنیم و در تلاش هستیم این توانایی را به 100 درصد برسانیم.

وی گفت:‌کشور به توان بازدارندگی رسیده است و دشمنان ما می دانند که کیفیت رفتار ما در مقابل تهدید چیست و چگونه ان را به فرصت تبدیل می کنیم.کسی جرات تعرض به کشور ما را ندارد اما ما به عنوان نیروی نظامی همیشه در امادگی کامل قرار داریم.

وی درباره تهدیدات اسرائیل این سوال را طرح کرد که آستانه تحمل رژیم صهیونیستی که در مقابل حزب الله33 روز و در مقابل حماس 22 روز بود، در مقابله با ایران چقدر خواهد بود؟

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت:‌آنها می توانند شروع کننده باشند اما تمام کننده نخواهند بود.دغدغه رژیم صهیونیستی سپر موشکی است تادر مقابل موشکهای زمین به زمین مقابله کند اما در مقابل موشکهایی که تبدیل به 50 موشک خواهد شد چه می تواند بکند؟

/ 0 نظر / 8 بازدید